Şcoala Postliceală Sanitară ”Carol Davila” a demarat astăzi un nou parteneriat cu Compania ”Hofigal”. Doamna Dr. Chim. Anca Daniela Raiciu,  Marketing Director   HOFIGAL S.A. şi vicepresedinte al Romanian Chemists Cosmetology a susţinut în cadrul evenimentului organizat asăzi o  prezentare a produselor cosmetice naturale la monodoze fără conservanţi, marca ”Hofigal”. Au participat cadre didactice si elevi ai şcolii noastre de la calificarea Asistenti Medicali de Farmacie. În cadrul prezentării, doamna Raiciu a subliniat importanţa educaţiei în înţelegerea completă a legăturii dintre frumuseţe şi sănătate.

{gallery}stories/2015/parteneriathofigal{/gallery}

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 144

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes