Cadre didactice și elevi ai Școlii Postliceale Sanitare „Carol Davila”, calificarea asistent medical de farmacie, au prezentat oferta educațională a școlii liceenilor de la Colegiul Tehnic „Petru Rareș”. De asemenea, au avut loc discuții despre particularitățile unui asistent medical de farmacie și chiar a fost preparată o cremă pentru îngrijirea tenului.

Au fost dezbătute și alte teme de interes pentru liceeni, cum ar fi problemele specifice tenului adolescenților.

Echipa a fost formată din: prof. Roxana Constantinescu, prof. Arina Cristea și eleva Iulia Barbu (anul III B – AMF).

prof. Raluca Brad        

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 235

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes