Echipa Școlii Postliceale Sanitare „Carol Davila” a susținut activitatea de prezentare la Colegiul Național „Emil Racoviță”.

Au avut loc discuții despre școala noastră, dar mai ales demonstrații practice apreciate de către gazde. Elevii: Isvoranu Mihail, Cristea Luceta (clasa II H – AMG), Negoț Alina (clasa I A – AMG) și Stamate Mihăiță (clasa II D – AMG) au demonstrat o bună pregătire teoretică și practică, dar și implicare emoțională pentru profesia de asistent medical.

De remarcat este faptul că, pe lângă elevii din clasa a XII-a, au fost prezenți și elevi din clasa a VI-a, care au răspuns neașteptat de bine la prezentarea noastră. Elevii au fost dornici să învețe să-i ajute pe ceilalți.

Echipa noastră le-a vorbit celor prezenți și despre stilul de viață sanogen.

Elevii noștri au fost însoțiți de prof. Raluca Kiyak și prof. Mircea Camburi

Săptămana viitoare, echipa noastră va prezenta, liceenilor de la „Emil Racoviță”, Concursul „Voluntar pentru viață.” 

{mp4}1436{/mp4}

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 95

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes