Pe 17 martie 2016 o echipă a Școlii Postliceale Sanitare ”Carol Davila” a susținut activitatea de prezentare la Liceul Bulgar Hristo Botev. Au avut loc discuții, informare, dar mai ales demonstrații practice apreciate îndeosebi de către gazde. Elevii: Andreea Ioana Radu, Lidia Macuc, Alexandra Călin și Andreea Fieraru din anul IA AMG au demonstrat pregătire de performanță, dar și implicare emoțională față de instituția care îi pregateşte pentru profesia de asistent medical.

Prof. Violeta Zlota, coordonatorul echipei de elevi voluntari, a afirmat: „Consider activitatea de astăzi un mare success, deoarece un grup de liceeni au devenit interesați de modul în care îi pregătim pe elevii noștri de la Școala Postliceală Sanitară „Carol Davila”. Elevii de liceu și-au exprimat dorința de a ne vizita și de a asista la un curs de pregătire practică la sala de demonstrații”. Profesorul responsabil, Mircea Camburi, a prezentat oferta scolară, iar echipa de elevi a interacționat cu liceenii. Elevii de liceu sunt invitați să participe cu grupuri organizate din cadrul școlii de care aparțin la Ziua Porților Deschise spre Educație pentru Sănătate care va avea loc pe 20 aprilie, în perioada Săptămânii ALTFEL. 

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 158

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes