Luni, 4 mai a.c. demarează cel de-al treilea schimb profesional în cadrul Modulului European de Nursing (ENM), ce se va desfăşura în perioada 4-15 mai 2015 .
Elevii şcolii noastre:  Săndulescu Claudia (Anul II G AMG) şi Balaş Octavian, (ANUL II F AMG) vor desfăşura un stagiu practic în instituţii medico-sanitare din Reggio Emilia, Italia.
Şcoala noastră va găzdui în aceeaşi perioadă 4 studenţi: Aurore Henquinbrant şi Manon Jennis din Namur, Belgia, Lena Walchli din Berna Elveţia şi Lisanne Lelz din Leiden, Olanda.
În Bucureşti schimbul va demara prin organizarea întâlnirii dintre studenţii oaspeţi şi echipa de profesori şi elevi membri ENM a şcolii noastre. Cu această  ocazie vor asista la prezentarea sistemului românesc de sănătate şi prezentare a ţării noastre. Se vor stabili primele contacte între cei 4 studenţi străini şi elevii SPSCD. De asemnea coordonatorul Clubului ENM, prof Larisa Bănică, va prezenta programul organizatoric al activităţilor pentru următoarele două săptămâni.

Toţi membrii ENM şi elevii interesaţi de activităţile acestui program sunt aşteptaţi să fie prezenţi la evenimentul de deschidere al acestui schimb, ce va avea loc luni, 4 mai, ora 13.30 în Sala 1 a sediului din Str. Viitorului nr 163.

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 225

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes