scoala iulie

  • Vei beneficia de experienţa în educaţie dintre toate şcolile postliceale sanitare particulare din Bucureşti şi din ţară. Funcţionează încă din 1990, când a fost înfiinţată de d-na dr. Mioara Mincu;
  • Vei fi pregatit de un corp profesoral stabil şi bine pregătit, din care fac parte medici si directori de îngrijiri de la cele mai importante spitale din Bucureşti. Sunt 76 profesori titulari, oameni tineri şi dinamici dar şi profesori cu foarte multă experienţă, autori de culegeri şi cărţi de specialitate; 
  • Vei învăţa într-unul din cele 4 campusuri amplasate central, ale căror dotări moderne sunt într-o continuă îmbunătăţire; 
  • Ai sansa de a participa la stagii de pregatire de 2 sau 4 saptamani in spitale din Europa; 
  • Eşti încurajat să participi şi să iniţiezi chiar proiecte extraşcolare interesante; 
  • Ai acces la cursuri Master Class, cursuri de dezvoltare personală, la cabinetul de consiliere şi orientare şcolară; 
  • Poţi beneficia de burse de excelenţă, de merit, sociale şi pentru schimbrile de experienţă în străinătate; 
  • Taxa de şcolarizare promovată de şcoala noastră include toate costurile necesare formării pe întreg ciclul de pregătire, inclusiv uniforma şcolii, geanta, rechizitele personalizate 
  • Nu vei avea de achitat nici o sumă suplimentară în afara taxei. Nici măcar costurile organizării examenului de absolvire. Totul este deja inclus cuantumul taxei de şcolarizare. 
  • Clubul Absolvenţilor te va  indruma după absolvire în paşii pe care îi vei avea de făcut pentru angajare. Avem o relaţie foarte bună de colaborare cu OAMGMAMR Bucureşti – organizaţia care acordă dreptul de liberă practică după absolvirea şcolii.

 

ŞCOALA NOASTRĂ NU ARE CA OBIECTIV PRINCIPAL ACORDAREA UNEI DIPLOME!

Diploma nu e totul! de aceea şcoala noastră depune eforturi active în a oferi abslovenţilor săi un nivel cât mai mare al ANGAJABILITĂŢII lor şi implicit UN NIVEL COMPETITIV SUPERIOR ÎN PIAŢA FORŢEI DE MUNCĂ EUROPENE. Profesia de asistent medical este una din cele mai căutate în Europa, dar o simplă Dimplomă nu îţi garantează locul de muncă conform aşteptărilor.

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 120

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes