Cursul Masterclass: „Știu! Pot! Simt! Cunosc! Devin cel mai bun!”, inițiat de Clubul Absolvenților, continuă!

Vino luni, 18 noiembrie 2019, în intervalul orar 12:30 – 13:00, sala A1, la o dezbatere cu tema:Particularitățile adaptării prematurului la viața extrauterină”, susținută de către doamna Adriana Florica, asistent șef, Secția Neonatologie a Maternității „Regina Maria” – Băneasa.

Dedicăm acest eveniment celor 15 milioane de copii născuți prematur în fiecare an. Puterea acestor nou-născuți, însoțită de dorința lor de supraviețuire, este celebrată în data de 17 noiembrie – Ziua Mondială a Prematurității.

Preocuparea pentru dezvoltarea profesională este recompensată prin adeverințe de participare.

 

Responsabil Clubul Absolvenților,

prof. Adriana PĂUNESCU

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 94

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes