Elevi și cadre didactice ale școlii noastre au avut ocazia, în cea de a doua zi a cursului „Îngrijirea Pacientului cu Colostomă”, să participe și la un schimb de experiență desfășurat la Hospice „Casa Speranței”.

Aurelia Florentina Bunea și Bogdan Racoviță, reprezentanții Hospice „Casa Speranței”, ne-au însoțit și ne-au oferit toate informațiile, răspunzând întrebărilor membrilor delegației din Spania.

{youtube}PcCvzkV87lk{/youtube}

 

La finalul celor două zile, am cules câteva impresii și de la elevii participanți la acest Curs Masterclass.

{youtube}mhbKW0ReiKI{/youtube}

 

Mulțumim partenerilor noștri pentru această experiență: Alina Renghea (responsabil Relații Internaționale), prof. Ana Pérez Martín (director Facultatea de Științe Medicale – secția Nursing), prof. Juan Antonio Sarrion de la Universitatea Francisco de Vitoria – Madrid și Gema Casado, asistent medical, specializare stomaterapie;

Alina Bardotzi, Adriana Florentina Mazilu, Aurelia Florentina Bunea, Bogdan Racoviță (Hospice „Casa Speranței”).

De asemenea, mulțumim cadrelor didactice și elevilor noștri pentru participare și implicare:

prof. Aurelia Șova – director Școala Postliceală Sanitară „Carol Davila”, prof. Larisa Costin (responsabil Comisia de parteneriate și proiecte internaționale), prof. Violeta Zlota (șef Catedra de Nursing și Științe), prof. nursing Mirela Avram, prof. Maria Pop.

 La realizarea interviurilor au participat și elevii: Sorana Oancea (clasa II A – AMG) –  traducere și George Niță (clasa I H – AMG) – montaj.

prof. Raluca Brad

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 132

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes