Un număr de 56 de elevi ai şcolii noastre din anul III AMG şi absolvenţi ai şcolii participă în perioada 18-20 mai 2015 la cursul Masterclass de Îngrijire a Persoanelor Vârstnice, susţinut de doamna Alina Schlidermann, asistent medical la Mediko Pflege – und Gesundheitszentren, şi doamna Jana Hantzsch-Hirata, profesor de îngrijire bătrâni şi bolnavi la Şcoala Profesională des Landkreises Peine, Germania. Cursul se va desfăşura pe o durată de 3 zile şi se va finaliza cu un certificat de absolvire curs „Îngrijire persoane vârstnice”, semnat de cele două instituţii partenere: Şcoala Postliceală Sanitară „Carol Davila” şi Mediko Pflege – und Gesundheitszentren.
 
{gallery}stories/2015/curs-masterclass-elderly-care{/gallery}

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 160

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes