Şcoala Postliceală Sanitară „Carol Davila”  invită elevii de anul III, calificarea Asistent Medical Generalist, precum şi pe elevii selectati pentru a participa la proiectul de mobilitate Erasmus+ în Germania să participe în perioada 17-18 noiembrie 2015 la cursul de„Îngrijire Persoane Vârstnice” (Elderly Care).
Cursul va fi sustinut de doamna Alina Schlidermann, asistent medical la Mediko Pflege – und Gesundheitszentren, şi doamna Jana Hantzsch-Hirata, profesor de îngrijire bătrâni şi bolnavi la Şcoala Profesională des Landkreises Peine, Germania.
Cursul se va finaliza cu un certificat de absolvire, semnat de cele două instituţii partenere: Şcoala Postliceală Sanitară „Carol Davila” şi Mediko Pflege – und Gesundheitszentren.

Elevii care doresc să participe la acest curs se pot înscrie completând cererea de înscriere până la data de 16.10.2015. Formularele de cerere pot fi procurate de la domnişoara Andra Bălţatu, Asistent manager, şi tot la dânsa vor fi depuse, după completare.

GRĂBIŢI-VĂ! Numărul de locuri este limitat!

Vă rugăm să vă înscrieţi doar dacă sunteţi interesaţi şi disponibili.

EVENIMENT DE PROMOVARE A OFERTELOR DEMUNCĂ DIN GERMANIA

În data de 19 noiembrie 2015, Şcoala Postliceală Sanitară „Carol Davila” va organiza împreună cu firma Mediko Pflege – und Gesundheitszentren între orele 10.00-14.00 un eveniment de prezentare a ofertelor de muncă şi a condiţiilor de angajare în Germania. Sunt invitaţi să participe elevii şcolii de anul III, calificarea AMG, absolvenţii ai şcolii, precum şi elevii din anii I şi II  interesaţi să afle informaţii despre posibilităţile de lucru în Germania.

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 168

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes