Ziua de 12 mai, Ziua internațională a asistentului medical, a debutat cu o vizită la Școala de hipoacuzici nr. 65 din București, unde profesor Iulian Nica a preluat grupul de studenți finlandezi și români: Esa Leikkari și Hanna Emilia Nybom, participanți în Proiectul Erasmus+ 2014-1-FI01-KA102-000279- „Effective Mobility – Creating Tomorrows Working Life”, alături de Gelu Costache (elev în anul II B calificarea balneofiziokineto terapie). După o scurtă prezentare a unității, oaspeții au fost introduși în programul obișnuit al grădiniței.

S-a participat la mai multe programe de gimnastică specială cu grupe mici de copii cu diferite deficiențe, în special hipoacuzici, bucuria copiilor fiind molipsitoare.

{gallery}stories/2016/1305copiihipoacuzi{/gallery}

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 120

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes