Seria Conferinţelor HOFIGAL demarate în decembrie 2010 în cadrul parteneriatului cu Scoala Sanitară Postliceala „Carol Davila” continuă şi în anul şcolar 2011-2012. Peste 100 de elevi ai şcolii au participat la prezentările susţinute în lunile octombrie şi noiembrie a.c. de doamna Anca Daniela Raiciu, Director de Marketing al Companiei Hofigal.

Temele abordate au fost: „Creşterea imunităţii cu ajutorul produselor naturale”  şi „Remedii naturale recomandate în prevenţia şi tratamentul afecţiunilor respiratorii şi bolilor cardio-vasculare”.

Parteneriatul încheiat în decembrie 2011 între Compania HOFIGAL şi Şcoala Postliceală Carol Davila prevede desfăşurarea unor întâlniri lunare sau bilunare, prin care vor fi aduse în atenţia cursanţilor şi a cadrelor didactice ale şcolii sanitare informaţii referitoare la diverse problematici privind produsele homeopate, gemoderivate şi fitoterapice galenice produse de Compania HOFIGAL.

Ramona GUTU
Director Comunicare
Fundatia Umanista Dr. Mioara Mincu
Scoala Sanitara Postliceala „Carol Davila”
tel: 0763.619.311
mail: ramona.gutu@fundatiamincu.com

DSCF2443 DSCF2447 DSCF2451

DSCF2461 DSCF2465

 

Descara prezentari

CRESTEREA IMUNITATII CU AJUTORUL PRODUSELOR NATURALE – noiembrie 2011

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 109

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes