DSC03127Cu ocazia participării Prof. Letiţia Morariu, Şef  Catedra de Nursing şi a Prof. Florica Ştefănescu la  cea de–a XI-a conferinţa Naţională a Asociaţiei Naţionale de Îngrijiri Paliative (ANIP), organizată la Cluj Napoca în perioada 28-30 oct. 2010, Scoala noastră a semnat un protocol pentru parteneriat educaţional cu Hospice “Casa Speranţei” Braşov, coorganizator al evenimentului.

Parteneriatul ce va demara în semestrul al II-lea al acestui an şcolar vine în sprijinul implementării modulului de Îngrijiri paliative pentru anul III AMG, atît cu activităţi teoretice cât şi practice. De asemenea va fi stabilit un program de întâlniri cu reprezentanţii comunităţii locale şi mese rotunde.

Odată cu includerea îngrijirii paliative la domiciliu în Contractul Cadru pe 2010, interesul profesioniştilor pe acest domeniu a crescut considerabil. În consecinţă, obiectivul conferinţei  anuale de la Cluj a fost acela dea facilita accesul la informaţii şi schimbul de experienta din acelasi domeniu.

DSC03131DSC03128DSC03133

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 92

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes