Cea de-a 23-a Conferință Anuală de Management a Moduluilui European de Nursing se desfăşoară în perioada 22-25 Aprilie 2015 la Piteşti, România, sub organizarea Şcolii Postliceale Sanitare „Carol Davila” din Piteşti. La conferinţă participă 37 de profesori de Nursing, coordonatori ai schimburilor internationale de elevi din cadrul ENM, din 25 de scoli din Europa. 
 
Şcoala noastră este membra ENM din anul 1990 şi este unul dintre cei mai activi membrii ai grupului. Anul acesta au fost organizate două schimburi de experienţă, în luna Octombrie 2014 şi în luna Martie 2015, în cadrul cărora 10 elevi ai noştri au plecat în Spania, Suedia, Elvetia, Belgia, Olanda si alti 13 studenti straini au sosit la noi). Cel de-al treilea schimb urmează să se desfasoare în luna Mai 2015 si vor participa 2 elevi ai şcolii noastre iar 4 sudenţi ne vor vizita pentru 2 săptămâni.

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 92

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes