Filiala București a Ordinului Asistenților Medicali Generaliști, Moașelor și Asistenților Medicali din România are plăcerea să vă invite la Conferința Anuală ce va avea loc în perioada 18 – 20 mai 2022, eveniment organizat cu ocazia Zilelor Internaționale ale Asistenților Medicali și Moașelor.

Vom discuta despre cercetarea în îngrijirile de sănătate și despre cum pot fi utilizate rezultatele cercetării pentru a oferi îngrijiri de sănătate individualizate, holistice și de calitate pacienților noștri.

Alte teme importante sunt leadership-ul, standardizarea și procedurarea în îngrijirile de sănătate, managementul îngrijirilor clinice specifice de sănătate etc.

Pe timpul celor trei zile, prin prezentări orale, sesiuni de postere și cursuri de scurtă durată sperăm că ne vom atinge obiectivele propuse.

Evenimentul este pus la dispoziția dumneavoastră GRATUIT și este creditat EMC.

Click aici pentru înregistrare: https://bit.ly/3jQ0w39

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 144

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes