Cu siguranță de multe ori ai auzit vorbindu-se despre „eroii voluntari”! De tot atâtea ori te-ai întrebat: oare cum pot să devin și eu unul dintre ei?

ACUM ai ocazia să îi cunoști și să participi la un Curs masterclass susținut de instructori SABIF!

Școala Postliceală Sanitară „Carol Davila” și Liceul Teoretic „Dr. Mioara Mincu” organizează sâmbătă, 15 iunie 2024, începând cu ora 9.30, în sala A 1, str. Viitorului nr. 161 – 163, sector 2, evenimentul – CONDUITA ÎN URGENȚĂ – Curs Masterclass de prim ajutor.

Prezentarea și cursul de prim ajutor vor fi susținute de către domnul Adrian Manu, asistent medical SABIF și Course Director ERC (European Resuscitation Council), Instructor ERC, Instructor Trainer ERC, alături de instructori SABIF.

Vino alături de noi!

Înscrie-te pentru a participa la curs accesând link-ul: https://forms.gle/Y1k3QhYm4ZGs7fPE8

Locurile sunt limitate! Participarea este gratuită!

Te așteptăm!

 

prof. Raluca Brad

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 427

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes