Proiectul „Învățați să ajutați!” a fost prezentat miercuri, 29.03.2017, la Liceul Tehnologic „Tiu Dumitrescu” din Mihăilesti, jud Giurgiu. Profesorul Costache Cristina a coordonat în această activitate elevi ai claselor II H, II F și III C AMG, printre aceștia numărându-se și fosti absolvenți ai liceului.          
A fost prezentată oferta educațională a Școlii Postliceale Sanitare „Carol Davila”, după care au urmat demonstrațiile de prim ajutor realizate de elevii școlii.        
Elevii Liceului Tehnologic „Tiu Dumitrescu” s-au dovedit a fi interesați de cele prezentate si dornici de a participa la acest concurs, cât și la alte activități desfășurate în cadrul Școlii Postliceale Sanitare „Carol Davila”.

Prof. Cristina Costache

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 163

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes