Într-o atmosferă plină de emoție, Școala Postliceală Sanitară „Carol Davila” a organizat cea de a doua ediție a Sesiunii de de comunicări științifice ,,Educație, nu medicație”. La acest concurs s-au înscris un număr de 22 de elevi de la calificările asistent medical generalist și asistent medical de farmacie.

Au fost prezentate lucrări cu un conținut vast de informații din punct de vedere științific care au captat atât atenția participanților, cât și a comisiei de evaluare. Criteriile de evaluare punctate au fost: corectitudinea științifică a informațiilor prezentate; noutatea științifică; modul de exprimare; cursivitatea prezentării; structura lucrării; bibliografia utilizată; respectarea temei alese; originalitatea; utilizarea imaginilor relevante pentru tema aleasă; încadrarea în timpul alocat prezentării fiecarei teme.

Premianții concursului sunt:

Premiul I – elevii clasei I A AMG – Sorana Oancea și Lidia Macuc cu lucrarea ”Terapia comportametală în ADHD” – prof. coordonator Violeta Zlota

Premiul II – elevii clasei III A AMF – Rodica Gheorghe și Adriana Dumitrache (Chiriac) cu lucrarea ”Terapia prin arome” – prof. coordonator Anca Celina Grecu

Premiul III – eleva clasei I J AMG – Bianca Beatrice Deaconescu cu lucrarea ”Meloterapia” – prof. coordonator Raluca Brad

Mențiune – elevii clasei I C AMG – Tatiana Chireu și Lavinia Dinu cu lucrarea ”Terapia cu animale” – prof. coordonator Rodica Mușat.

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 129

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes