În perioada 4 – 18 decembrie s-a desfășurat competiția claselor de la calificarea balneofiziokinetoterapie și recuperare, cu tema „A CHRISTMAS CAROL” – ediția a II-a. Acțiunea și-a propus să promoveze creativitatea elevilor, colaborarea, spiritul de echipă și, nu în ultimul rând, nevoia de frumos, de a exprima și materializa latura artistică.

Elevii școlii noastre, de la calificarea BFKT, alături de profesorii lor, au participat cu entuziasm, realizând aranjamente de Crăciun, materiale video, versuri – creații ce dovedesc un real talent și multă creativitate.

Acțiunea s-a finalizat cu o serbare de Crăciun, unde s-au acordat și premii:

Premiul „The best Christmas Carol-Davila BFKT” – Roxana Daniela Popescu – III B

Premiul special pentru cea mai„dulce” lucrare – Andreea Daniela Cosman – clasa III B

Premiul pentru cel mai bun „Test sumativ” Christmas Carol-Davila BFKT – Adina Ana-Maria Iordache – II A

Premii de popularitate (stabilite în urma centralizării numărului de like-uri acordate):

Nicoleta Valentina Rotărescu – I A

Emanuel Dragomirescu – II A

Emanuela Egorov – III A

 

Felicitări tuturor!

 

prof. Raluca Brad

 

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 102

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes