Școala Postliceală Sanitară ”Carol Davila” a fost aleasă ca loc de înmânare a premiilor pentru concursul organizat de UNESCO cu tema ”Educație pentru sănătate” – chiar deviza școlii noastre.

Micii artişti au organizat o expoziție cu mesaj pentru păstrarea sănătății. Elevii au prezentat şi o scenetă prin care și-au demonstrat multiplele talente. Micii artiști au oferit culoare şi sunet de primăvară, au adus zâmbet de bucurie elevilor şi cadrelor didactice prezente. În deschidere, doamna director Daniela Stoian a subliniat preocuparea comună privind educația pentru sănătate. Suntem onorați de colaborare şi încântați de preocuparea copiilor pentru sănătate!

Coordonatorul activității a fost prof. Andreea Csolti

prof. Violeta Zlota

{gallery}stories/2016/ConcursUNESCO{/gallery}

 

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 147

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes