O frumoasă acțiune s-a desfășurat la Colegiul Tehnic Media unde echipa școlii noastre formată din prof. Cristina Costache, prof. Anca Mihai, împreună cu elevii Gelu  Costache, anul II B, calificarea balneofiziokinetoterapie și recuperare, precum și elevii de la calificarea asistent medical generalist: Vlad Ioniță, anul II D,  Liliana Bădulescu, anul IIIC și Octavian Balas anul IIIF au familiarizat liceenii cu activitatea unui asistent medical. Tehnicile de prim ajutor prezentate  au stârnit un real interes în rândurile lor.

”Am remarcat interesul crescut al elevilor de liceu pentru școala noastră, pentru activitățile și programele de care pot beneficia în calitate de elevi. Ne-a surprins în mod plăcut să revedem elevi din acest colegiu care au participat la activitățile desfășurate în școala noastră, elevi interesați de această profesie nobilă”, a declarat prof.Cristina Costache.

{gallery}stories/2016/1705colegiultehnicmedia{/gallery}

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 141

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes