EMOȚII PENTRU ABSOLVENȚII NOŞTRI

Marți, 15 August 2017 13:54

EMOȚII PENTRU ABSOLVENȚII NOŞTRI

 
Dragi absolvenţi ai Şcolii Postliceale Sanitare „Carol Davila” Mâine, 16 august, începe examenul de certificare a calificării profesionale asistent medical generalist. Veţi avea ocazia să puneţi în valoare cunoştinţele acumulate pe parcursul celor 3 ani de şcoală. Este cel mai…

 

 

 

 

 

 

 

ANUNȚ

Luni, 25 Iulie 2016 12:50

Programul de eliberare a adeverințelor de promovare a examenului de certificare a competențelor profesionale NIVELUL 5 pentru calificările profesionale ASISTENT MEDICAL DE FARMACIE și ASISTENT MEDICAL DE BALNEOFIZIOKINETOTERAPIE ȘI RECUPERARE este deluni până joi între orele 13-15. Vă așteptăm!
 

 

 

 

Invitatie la voluntariat in cadrul Asociatiei SAMAS

Joi, 28 Aprilie 2016 09:00

Invitatie la voluntariat in cadrul Asociatiei SAMAS

 
Invitam toti elevii Scolii Sanitare Postliceale Carol Davila sa se inscrie inProgramul de Voluntariat SAMAS unde vor putea invata alaturi de echipa de management a Asociatiei SAMAS precum si alaturi de Educatorii Perinatali SAMAS (asistenti medicali si moase) care furnizeaza servicii…
 
 
 

 

 

Clubul Absolvenților: Oportunități de formare pentru educatori perinatali

Vineri, 01 Aprilie 2016 12:05

Clubul Absolvenților: Oportunități de formare pentru educatori perinatali

 
Biroul de Promovare și Plasare pe Piața Muncii a venit în întâmpinarea elevilor și a absolvenților noștri cu o nouă temă: Femeia – metaforă a vieții de relație. Invitata noastră de la finalul lunii martie a fost doamna Codruța Gabriela…
 
 
 
 

 

Sănătate vs. Feminitate cu Luana Ibacka

Luni, 29 Februarie 2016 19:23

Sănătate vs. Feminitate cu Luana Ibacka

 
Luana Ibacka vorbește despre Femeia Modernă la Clubul Absolvenților Școlii Postliceale Sanitare ”Carol Davila” CÂND? MIERCURI, 9 MARTIE LA ORA 12:00 UNDE? SEDIUL DIN PIAȚA VALTER MĂRĂCINEANU NR. 1 Clubul Absolvenților Școlii Postliceale Sanitare ”Carol Davila” vă invită miercuri, 9…
 

 

Opțiuni pentru carieră – Parteneriate pe termen lung

Marți, 23 Februarie 2016 15:41

Opțiuni pentru carieră – Parteneriate pe termen lung

 
Școala Postliceală Sanitară ”Carol Davila” deschide porțile elevilor din anul III și absolvenților pentru locuri de muncă în străinătate prin parteneriatul profesional cu firma A-Team Health Recruitment din Irlanda. Parteneriatul cu firma de recrutare A-Team Health Recruitment a debutat în…
 
 
 

 

Eveniment de recrutare pe piața muncii din Germania


Joi 21 mai 2015, Şcoala Postliceală Sanitară „Carol Davila” organizează pentru elevii din anul III şi absolvenţii şcolii noastre, calificarea Asistent Medical Generalist, un eveniment de prezentare a firmei de recrutare Mediko Pflege – und Gesundheitszentren din Germania.   Cu…
 

POVEȘTI DE SUCCES LA ”CAROL DAVILA”

În data de 28.04.2015, s-a desfășurat un nou curs Masterclass pentru elevii anului III ( toate calificările ) și absolvenții SPSCD, organizat de Clubul Absolvenților. Tema acestei întrevederi a fost „Povesti de succes ale absolvenților Școlii Postliceale Sanitare „Carol Davila”.…

 

 

 

„Știu! Pot! Simt! Cunosc! Devin cel mai bun!”

"Știu! Pot! Simt! Cunosc! Devin cel mai bun!"

 
Din ce în ce mai atractive, cursurile Masterclass organizate de Clubului Absolvenţilor reunesc un număr tot mai mare de participanţi. La Cursul de miercuri, 18 martie a.c., au participat atât elevi ai şcolii dar şi câţiva absolvenţi, unii dintre ei…
 
 
 
 
 

SPSCD – Școala Elitelor – Știu! Pot! Simt! Cunosc! Devin cel mai bun! CURS MASTERCLASS PENTRU CREŞTEREA ANGAJABILITĂŢII

SPSCD - Școala Elitelor - Știu! Pot! Simt! Cunosc! Devin cel mai bun! CURS MASTERCLASS PENTRU CREŞTEREA ANGAJABILITĂŢII

 
ÎN ATENȚIA ABSOLVENȚILOR SPSCD/ELEVILOR ANULUI III , TOATE CALIFICĂRILE DIN RESPECT ȘI GRIJĂ PENTRU DUMNEAVOASTRĂ, VĂ INVITĂM SĂ NE FIȚI ALĂTURI ÎN ACEST PROIECT! NU SUNTEȚI SINGURI! DOAR ÎMPREUNĂ VOM REUȘI SĂ CREȘTEM ŞANSELE DUMNEAVOASTRĂ DE ANGAJARE.   Miercuri, 18.03.2015,…
 
 
 
 
 
 
 

ÎN ATENȚIA ABSOLVENȚILOR și a ELEVILOR ANULUI III –TOATE CALIFICĂRILE

Dragii noștri, Miercuri, 11.03.2015, ora 13:00, Sala 1, Campus Viitorului, vă invităm să participați la o nouă sesiune de întrevederi, aferentă Cursului Masterclass: SPSCD – Școala Elitelor: Știu! Pot! Simt! Cunosc! Devin cel mai bun!, organizat de Clubul Absolvenților.Activitatea va…
 

Curs Masterclass – SPSCD – Școala Elitelor

Curs Masterclass – SPSCD – Școala Elitelor

 
În cadrul celui de al doilea curs Masterclass – SPSCD – Școala Elitelor – Știu! Pot! Simt! Cunosc! Devin cel mai bun!, elevii și absolvenți ai școlii noastre au beneficiat de consiliere de specialitate din partea doamnei Cosmina Boriceanu, reprezentant HR,…
 
 
 
 

„Zentiva Express” pentru absolvenţii AMF

Şcoala de Valori şi Compania de medicamente Zentiva propun absolvenţilor şcolii noastre din promoţiile 2014, 2013 şi 2012 implicarea într-o nouă etapă a proiectului „Zentiva Express”. Aflat la cea de-a patra ediție, Zentiva Express este un proiect gândit special pentru…
 

În atenţia absolvenţilor şcolii Promoţia 2014

Ca urmare a demersului iniţiat de Şcoala Postliceală Sanitară „Carol Davila” cu privire la eliberarea documentelor de absolvire a elevilor şcolilor postliceale sanitare care au susţinut şi promovat  examenul de certificare a competenţelor, Ministerul Educaţiei Naţionale comunică prin Inspectoratul Şcolar…
 
 
 
 
 
 

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 180

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes