Vineri, 16 octombrie, sala A1, ora 12.00, Clubul ENM organizează evenimentul de diseminare a activităţii Schimbului de Experienţă organizat în perioada 5-16 octombrie a.c., în cadrul Modulului European de Nursing. Cei 7 studenţi din Suedia şi Elveţia, pe care scoala noastră i-a găzduit în această perioadă, precum şi elevii noştri care i-au însoţit, ne vor prezenta impresiile şi observaţiilor lor din cadrul stagiilor clinice dar şi experienţele culturale trăite împreună.  Vom afla cu această ocazie, de la Sarah Breiter, Johanna Maag, Sara Jonsson, Mikael Österberg, John Lundström, Viktor Gerdin și Johanna Hulling, cum sunt organizate şi cum funcţionează sistemele de sănătate şi de educaţie ale acestor ţări 
 
Vă invităm la dialog, pe toţi elevii anilor I, II şi III, de la toate calificările, cu seturile de intrebări pentru oaspeti gata pregătite şi vă garantăm că aveţi foarte multe lucruri de descoperit şi de învăţat!!!
 
 

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 241

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes