Cea de-a 24-a Conferința a Modulului European de Nursing (ENM) are loc în acest an în perioada 13-16 Aprilie 2016 la Universidad Francisco de Vitoria, Madrid, Spania. Școala Postliceală Sanitară Carol Davila este reprezentată în acest an de prof. Cristina Costache și prof. Larisa Costin. În agenda primei zile, pe lângă participarea la evenimentul de deschidere al conferinței, profesorii reprezentanți ai școlii se vor întâlni cu profesorii de nursing ai facultății Universidad Francisco de Vitoria și cu președintele consiliului asistenților medicali, echivalentul ordinului asistenților medicali din România.

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 205

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes