Examenul de Bacalaureat nu trebuie să reprezinte un sfârşit de drum. Elevii care nu au promovat examenul trebuie să se orienteze spre piaţa muncii, spre obţinerea unei calificări care să le permită să se angajeze uşor fie în ţară, fie în străinătate. Opţiunea evidentă în acest caz este urmarea unei şcoli postliceale, unde nu au nevoie de o diplomă de Bac pentru a fi admiși. De departe cea mai căutată calificare este cea de asistent medical generalist.

 

La Şcoala Postliceală Sanitară „Carol Davila” sunt ultimele zile de înscriere. Te așteptăm să îți ocupi locul! La finalizarea studiilor vei fi pregătit pentru cea mai căutată profesie de pe piața muncii. Mai mult, prin programul de meditații gratuite te ajutăm să obții și diploma de Bac.

Grăbește-te! Începerea anului școlar se apropie!

Admiterea constă într-un interviu vocaţional prin care se descoperă înclinaţia pe care o are candidatul pentru profesia de asistent medical.

 

 

DECIDE PENTRU VIITORUL TĂU!

VINO SĂ TE FORMEZI CA ASISTENT MEDICAL – CEA MAI CĂUTATĂ PROFESIE ÎN EUROPA

prof. Raluca Brad

 

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 329

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes