La Liceul Tehnologic “Tiu Dumitrescu” din Mihăilești  s-a desfășurat miercuri, 25 mai, concursul “Să fii mai pregătit pentru sănătate!”.

Profesorii de nursing Cristina Costache și Anca Mihai, împreună cu elevii școlii noastre – Liliana Bădulescu III A, Luceta Cristea I H și Iuliana Mihai II E, de la calificarea asistent medical generalist – au explicat și au efectuat demonstrații de acordare a primului ajutor în diferite situații de urgență. A urmat concursul care s-a bucurat de aprecierea liceenilor participanți, cât și a cadrelor didactice prezente, iar câștigatorii acestui concurs s-au bucurat de diplome și premii din partea Școlii Postliceale Sanitare “Carol Davila”. Câștigătoarea premiului I – Diana Alexandru, din clasa a XII-a B va fi din toamnă eleva școlii noastre, precum și alți elevi ai liceului sunt încântați de o viitoare carieră de asistent medical.

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 90

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes