Legitimația „CAROL DAVILA” – ISIC (International Student Identity Card) pe care școala o oferă gratuit tuturor elevilor săi, este recunoscută și la nivel internațional. Elevii noștri participanți la schimburile de experiență internaționale se legitimează cu acest card și beneciază totodată de reduceri la cărți, transport, muzee, cinema, servicii de turism și alimentație publică etc.

Legitimația 2 în 1 „Carol Davila” – ISIC vă oferă:

• Recunoaștere globală – în 135 de țări!

• Peste 42.000 de reduceri în lume!

• Peste 2000 de reduceri în țară!

• Acces în sediile școlii.

Proiectul ISIC a luat naștere în anul 1953, fiind inițiat de Uniunile Olandeze și Norvegiene de studenți, iar conceptul care a stat la baza dezvoltării sale, a fost acela de a facilita mobilitatea internaționalăa studenților și elevilor, precum și schimburile interculturale. Din 1968 UNESCO a aprobat oficial cardul ISIC, recunoscându-l ca fiind singura dovadă internațională de atestare a statutului de elev sau student și un document unic de încurajare a schimbului cultural. Logoul UNESCO apare pe card din 1993. Până în zilele noastre, la nivel global, au fost emise peste 100 de milioane de legitimații.

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 205

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes