Caravana “Învăţaţi să ajutaţi “ a ajuns astăzi 20 mai 2014 şi în com.Branesti, la Liceul teoretic “Traian Lalescu”. Coordonaţi de  profesorii lor de nursing Anca Mihai  şi Cristina Costache,  elevii claselor I F AMG şi I G AMG au prezentat  mai multe  lecţii de prim ajutor in situatii de urgenta.

Elevii claselor a XII-a care au participat la această activitate au fost interesaţi de informaţiile prezentate, şi au luat parte cu entuziasm la activităţile de prim ajutor prezentate. Cu interes si-au exprimat dorinta  de a vizita  Scoala Postliceala Sanitara “ Carol Davila” joi 22 mai 2014 in cadrul programului “ Ziua Portilor Deschise”.

{gallery}2014/invatatisaajutatimai{/gallery}

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 102

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes