Primele echipe de elevi și cadre didactice ale Școlii Postliceale Sanitare „Carol Davila” vă așteaptă marți, 14.11.2017, între orele 8.00 – 13.00, la Institutul Național de Diabet, Nutriție și Boli Metabolice „Prof. Dr. N. Paulescu” – Ambulatoriu de specialitate – Str. I.L. Caragiale nr. 12, Sector 2, pentru testarea GRATUITĂ a valorii glicemiei.

Evenimentul este organizat în parteneriat cu Chimimportexport – Plurimex SRL și este parte a proiectului Caravana WELLION ce se desfășoară, în perioada 01 – 16 noiembrie, în mai multe orașe din țară. Prin intermediul Caravanei Wellion vă puteți testa gratuit valoarea glicemiei. 

 

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 172

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes