O frumoasă activitate a avut loc la Liceul Tehnologic „Dumitru Dumitrescu” din Buftea, unde echipa școlii noastre, formată din: prof. Aurelia Șova, director al Școlii Postliceale Sanitare „Carol Davila”, prof. Raluca Kiyak, împreună cu elevii Alina Topor, Alina Negoț, Roxana Rădoi (clasa I A – AMG), a prezentat liceenilor oferta educațională a școlii și aspecte din activitatea unui asistent medical.

După demonstrațiile de prim-ajutor, efectuate de elevii școlii noastre,  câțiva dintre liceenii prezenți la activitate și-au exersat cunoștințele și deprinderile proaspăt dobândite în acordarea primului ajutor. Aceștia au primit din partea echipei noastre premii și diplome de participare la activitate.

S-a remarcat interesul crescut al elevilor de liceu pentru școala noastră, pentru activitățile și programele de care pot beneficia în calitate de elevi. 

{mp4}1471{/mp4}

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 345

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes