Din dorinţa de a-i face să zâmbească și de a uita măcar pentru câteva clipe de problemele pe care le au cei cu care viața nu a fost prea generoasă, elevii din clasa II B AMG și un grup de elevi ai Liceului Teoretic „Dr. Mioara Mincu”, însoţiţi de doamna prof. Cristina Costache, i-au vizitat pe beneficiarii Aşezământului „Acoperământul Maicii Domnului”.

Oricât de tineri sau bătrâni am fi, de Crăciun suntem cu toţii copii, aşteptăm cu nerăbdare să împodobim bradul, să ascultăm colinde şi să primim daruri. Dar, parcă bucuria este mai mare atunci când reuşim să aducem un zâmbet pe faţa celor care au nevoie de generozitatea noastră.

Aşa s-a întâmplat şi cu vârstnicii din acest aşezământ, care ne-au primit cu bucurie şi  îmbrăţişări calde.

Cântecele noastre au stârnit zâmbete, lacrimi şi emoţie, iar darurile oferite au adus bucurie.

Mulţumim elevilor noştri care au îmbogăţit această zi cu iubire, mângâiere, veselie…viaţă!

 

prof. Raluca Brad

 

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 350

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes