Școala Postliceală Sanitară „Carol Davila” a organizat cel mai așteptat eveniment al anului – GlicoByALL – Balul Bobocilor 2019!

Toți cei prezenți au petrecut o seară specială, alături de concurenții la titlul de Miss & Mister Boboc Davilist, într-unul din cele mai cunoscute cluburi din București, Clubul PRINCESS.

Organizatorii, coordonați de prof. Sorina Negrei, au pregătit multe surprize și invitați speciali: NADIR și momente de stand-up comedy cu Cristian Dumitru.

Astfel, săptămâna a început cu zâmbete și voie bună, iar ziua de luni s-a transformat în cea mai veselă zi!

Participanții pentru titlul de Miss & Mister „Carol Davila” au venit cu multe surprize, probe de originalitate foarte diverse, reprize de muzică și dans.

Prezentatorii, în această seară minunată, au fost: Alexandra Lică ( III I – AMG), Diana Ionescu (II M – AMG) și Viorel Petrescu (III H – AMG).

Din juriu au făcut parte: prof. Aurelia Șova – director al Școlii Postliceale Sanitare „Carol Davila”; Thierry Landry – director Dezvoltare; prof. Adriana Păunescu; prof. Cătălina Ilașcă; prof. Gelu Costache – șef Catedra BFKT; prof. Raluca Kiyak; eleva Alexandra Dudu (Miss „Carol Davila” 2018).

 

Mulțumim sponsorilor pentru buna colaborare: CLINICILE DENT ESTET, IDM CLUB, RESTAURANT MAROON, ADDICT SALON by FLAVIUS MAN, MIRAGE SNAGOV HOTEL & RESORT, URBAN HOUSE, CUTIA CU FLORI, KATHERIN WEIDENT PHOTOGRAPHY, IOANA BOCU – Make-up Artist, TEODOR TĂNĂSESCU Hairdresser, NAILS by MARIANA VALENTINA, DUREX, BOLT, ELMIPLANT, STR8, AIDA LORENA ATELIER, FIRST COPY.

 

Coordonatorul evenimentului a fost prof. Sorina Negrei, alături de echipa de elevi, care au muncit foarte mult, au ajutat concurenții și au avut multe responsabilități: Luminița Coman și Andreas Aldea – absolvenți ai școlii noastre, dar care au dorit să fie în continuare alături de echipa de organizare, Petri Oprea, Daniel Matei, Diana Ionescu, Ionuț Alecu, Ștefan Marian Costin, Marian Depărățeanu, Adrian Ion, Vlad Năstase (fotograful evenimentului). 

„În fiecare an o provocare, Balul Bobocilor este o activitate prin care spunem „Bun venit!”, într-un cadru mai puțin oficial, elevilor din anul I. Mă bucur în fiecare an de entuziasmul organizatorilor și de emoțiile constructive ale participanților. Implicarea lor este afectivă și necondiționată. Acesta este spiritul activităților extrașcolare din Școala Postliceală Sanitară „Carol Davila”.” – a declarat prof. Sorina Negrei.

 

 

Câştigătorii acestei ediţii a Balului Bobocilor sunt:

 

MISS BOBOC 2019 – Florentina Mădălina Enache

MISTER BOBOC 2019 – Liviu Cristea

LOCUL II – Denisa Georgiana Voicu

LOCUL II – Andrei Octavian Ioniță

LOCUL III – Anemona Lorena Bencău

LOCUL III – Alexandru Iulian Sârbu

PREMIUL PENTRU POPULARITATE – Andra Nicoleta Vâlcan

PREMIUL PENTRU POPULARITATE – Dan Antonio Bogdan

PREMIUL PENTRU ORIGINALITATE – Sabrina Marinela Dumitru

PREMIUL PENTRU ORIGINALITATE – Sebastian Andrei Popovici

PREMIU PENTRU ELEGANȚĂ – Anda Gabriela Bobîlcă

PREMIU PENTRU ELEGANȚĂ – Constantin Niță

 

Felicitări tuturor pentru dorință, muncă și implicare! Vă așteptăm anul viitor, la Balul Bobocilor 2020!

 

Pentru mai multe imagini de la eveniment, accesați următorul link: https://www.facebook.com/pg/SPSCD/photos/?tab=album&album_id=2552870321427609

 

prof. Raluca BRAD

 

foto: Vlad NĂSTASE (clasa II C AMG)

 

 

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 232

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes