Balul Bobocilor Şcolii Postliceale Sanitare „Carol Davila” poate fi considerat cea mai mare petrecere a anului! Clubul Princess, unul din cele mai cunoscute cluburi din București, a fost locul ales pentru TRI Bal.

Participanții pentru titlul de Miss & Mister „Carol Davila” au venit cu multe surprize, probe de originalitate foarte diverse, reprize de muzică și dans.

 

Prezentatorii, în această seară minunată, au fost: Alexandra Lică (clasa II I – AMG), Ionela Languris (clasa III B AMG) și Bogdan Mihăilescu (clasa II B BFKT).

Din juriu au făcut parte doamna director al Școlii Postliceale Sanitare „Carol Davila”, prof. Aurelia Șova; prof. Adriana Păunescu; prof. Cătălina Ilașcă; prof. Cristina Cristian; prof. Gelu Costache; prof. Raluca Kiyak; eleva Mirela Dicu (președinte Consiliul elevilor).

 

Coordonatorul evenimentului a fost prof. Sorina Negrei, alături de prof. Raluca Kiyak și echipa de elevi, care au muncit foarte mult în ultimele două luni, au ajutat concurenții și au avut multe responsabilități: Luminița Coman, Andreas Aldea, Petri Oprea, Adelina Bianca Benchea, Valentin Sporiș, Adrian Ion, Daniel Matei, Cristian Gheorghe.

Deși a fost foarte multă muncă, evenimentul a fost extrem de apreciat de toți cei prezenți.

 

Invitații speciali ai serii au fost UDDI și Trupa ALB NEGRU.

 

Mulțumim sponsorilor pentru buna colaborare: TEATRUL DE REVISTĂ „CONSTANTIN TĂNASE”, ADDICT SALON BY FLAVIUS MAN, ZARIA STORE, AVON COSMETICS, CLINIDENT BY DR. ADRIAN STAICU, BENEDICT BISTRO CAFFE, CHINESE GARDEN BRAGADIRU, VANS, MIRAGE SNAGOV HOTEL & RESORT, URBAN HOUSE, CUTIA CU FLORI, KATHERIN WEIDENT PHOTOGRAPHY, IOANA BOCU – MAKE-UP ARTIST, STAR KEBAB.

 

Câştigătorii acestei ediţii a Balului Bobocilor sunt:

MISS BOBOC 2018 – ALEXANDRA DUDU

MISTER BOBOC 2018 – ȘTEFAN MARIAN COSTIN

LOCUL II – ALEXANDRA ALEXE

LOCUL II – MARIAN DEPĂRĂȚEANU

LOCUL III – FLORENTINA NICOLAE

LOCUL III – MARCELLO COSTACHE

PREMIUL PENTRU POPULARITATE – DIANA IONESCU

PREMIUL PENTRU POPULARITATE – IONUȚ VALENTIN GOIDESCU

PREMIUL PENTRU ORIGINALITATE – LOREDANA NICULAE

PREMIUL PENTRU ORIGINALITATE – IONUȚ ALECU

PREMIU PENTRU ELEGANȚĂ – LAVINIA FLORENTINA SOLOMON

PREMIU PENTRU ELEGANȚĂ – ADRIAN MARIEA

 

Felicitări tuturor pentru dorință, muncă și implicare! Vă așteptăm anul viitor, la Balul Bobocilor 2019!

 

prof. Raluca BRAD

 

foto: Vlad NĂSTASE (clasa I C AMG)

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 306

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes