Balul Bobocilor Şcolii Postliceale Sanitare „Carol Davila” s-a  desfășurat într-o seară perfectă de vineri, plină de exuberanță, muzică și bună dispoziție!

Restaurantul „Casa Mara” a fost locul ales pentru administrarea „Tratamentului cu divertisment”. Participanții pentru titlul de Miss & Mister „Carol Davila” au venit cu multe surprize, reprize de dans, muzică și probe de originalitate foarte diverse. De asemenea, datorită Atelierului Barrochia, a avut loc și o prezentare de modă, iar elevele noastre au defilat în ținute speciale. Organizatorii au oferit momente foarte apreciate, scenete și piese muzicale interpretate chiar de ei.

Prezentatori au fost frumoasa Miss Boboc a anului 2014, Paula Antoneta Jufă, elevă în anul III F – AMG, alături de Adrian Dragomirescu, fost câștigător al titlului Mister „Carol Davila” și absolvent al școlii noastre, promoția 2016.

Din juriu au făcut parte doamna director al Școlii Postliceale „Carol Davila” – prof. Aurelia Șova, doamna director adjunct – prof. Maria Pârlog, doamnele profesor Maria Pop, Gina Tulache, Andreea Csolti, Alexandru Chiru – reprezentantul firmei BIROPAPET, Bogdan Racoviță – reprezentantul Hospice „Casa Speranței.

Coordonatorul evenimentului a fost doamna prof. Violeta Zlota, care a ținut să mulțumească pentru ajutorul acordat atât doamnelor prof. Natalia Chitic, Raluca Kiyak, Mirela Avram și Raluca Brad, cât și elevilor din echipa de organizare: Ruxandra Mihai ( Comăneci ), Adrian Vișan, George Niță, Alin Stanca, Elena Bușilă, Paula Antoneta Jufă, Adrian Dragomirescu, Marina Constantin, Florina Paraschiv, Andrei George Pancu.

Prof. Violeta Zlota: „Seara balului, punct culminant al proiectului educativ intitulat „Tratament cu divertisment!”, ne-a arătat adevărata față a capacităților  noastre de a fi o echipă. Grupul activ, membru al marii familii „Carol Davila”, a demonstrat că îşi poate asuma rolul cu responsabilitate. Organizatori şi concurenți au constituit un ansamblu holistic bine pus la punct,  un angrenaj care a funcționat sincron pâna la capăt.

Dincolo de spectacol a stat dorința de competiție, curajul, sacrificiul timpului, energia care a ars intens. Dincolo de rochii, lumini, flori, diplome, muzică, fotografii, au rămas cele mai frumoase amintiri create de noi toți în spatele cortinei.

Mi-a fost dat să fiu alături acestor minunați oameni care, cu mândrie, au reprezentat imaginea unei instituții educaționale de prestigiu, Scoala Postliceala Sanitară „Carol Davila”. Nu a fost ușor, dar cu siguranță a fost frumos! Se spune că nu contează cum faci paşii, ci contează urmele care rămân.

Felicitări tuturor, cu premii sau fără, împreună suntem cei mai buni! Mulțumim sponsorilor:

NOA CASUAL, YVES ROCHER, BARROCHIA, BIROPAPET, LAURA′S EYELASHEZ. De asemenea, doresc să le mulțumesc invitaților speciali, 2 antrenori coregrafi din cadrul Federației de Dans Sportiv, Uliana Niculiță și Ștefan Rebeja ( premiant al emisiunii „Dansez pentru tine”).

Au răspuns invitației noastre și cadre medicale de la Hospice „Casa Speranței”, Clinicile „Dr. Leahu” și Spitalul Clinic de Psihiatrie „Prof. Dr. Al. Obregia”. Le mulțumim pentru că ne-au fost alături într-o seară specială.”

Fericiţii şi frumoşii câştigători ai acestei ediţii a Balului Bobocilor sunt:

ROXANA ANGHELUȘ ( I L – AMG ) – MISS Şcoala Postliceală Sanitară „Carol Davila” 2016

CRISTIAN ZAMFIROIU ( I J – AMG ) – MISTER Şcoala Postliceală Sanitară „Carol Davila” 2016

Premiul al II – lea

Georgiana Soare ( I  C – AMG ) şi Mauryzyo Spătaru (  I L – AMG )

Premiul al III- lea

Beatrice Gagos ( I L – AMG ) şi George Radu ( I  I AMG )

Premiul pentru Originalitate a revenit elevei Ionela Languris ( I C AMG ) și elevului Adrian Cozma (  I D – AMG )

Premiul pentru Popularitate a fost acordat elevei Mădălina Dochița ( I L – AMG )

Premii pentru Eleganță: Simona Bârzoi ( I I – AMG ) și Valentin Sporiș ( I L – AMG )

Juriul a acordat și premii de Participare pentru: Roxana Baicu, Dan Aldea, Luminița Coman, Cosmin Militaru, Floredana Militaru, Laurențiu Caprian, Andrei Voicu.

Felicitări tuturor pentru dorință, muncă și implicare! Vă așteptăm anul viitor, la Balul Bobocilor 2017!

Prof. Raluca Brad

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 105

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes