Timpul a trecut repede, săptămânile de școală s-au scurs și ziua mult așteptată a sosit : 11.11.2014. Balul Bobocilor a fost o petrecere așa cum doar Școală Postliceală Sanitară Carol Davila știe să facă!  Cea mai tare cardio party, desfășurată sub denumirea de ElectroCardioBal a adunat aproximativ 300 de elevi ce au urmărit show-ul oferit de cei 14 participanți și de prezentatorii Balului: Ana Maria Beldie și Doru Stan.

 

„Ne-a bucurat prezența unui număr important de elevi, însă surpriza a venit din rândul profesorilor, care au participat într-un număr semnificativ. Ne bucurăm că după mai bine de o luna de eforturi depuse,  echipa de organizare compusă din: Gena Petre, Doru Stan, Claudiu Gheorghe, Monalisa Apostol, Cristina Dobra, Madalin Murgu și Octavian Crețu,  susținută îndeaproape  de domnișoară profesor Andreea Csolti, a reușit să se bucure de rezultatele muncii lor,oferindu-vă o seară minunată, ce sperăm să rămână în sufletele voastre, cel puțin până la următorul bal. A fost o seară de marți PERFECTĂ!”, a declarat prof Sorina Negrei, coordonatorul evenimentului. 

Au fost alături de noi sponsorii evenimentului: Compania Medicover România, Salon Maher, Salon de coafura Red Alert Beauty, Salon Secret Nails şi Athelier Nicolle.

„Mulțumim Școlii Postliceale Sanitare „Carol Davila” pentru invitația de a participa la Balul Bobocilor din acest an. Cu ocazia acestui eveniment, Medicover a oferit vouchere gratuite cu servicii medicale incluse câștigătorilor locurilor 1, 2 și 3 la concursul de Miss și Mister”, a spus doamna Cosmina Boriceanu..   

„Ne-am bucurat că v-am putut fi alături și ne dorim să continuăm parteneriatul Medicover – Şcoala „Carol Davila”, parteneriat ce presupune acțiuni comune în arii precum recrutarea și selecția asistenților medicali, desfășurarea stagiilor de practică pentru elevi și implicarea în evenimente din sferă a Corporate Social Responsibility”, a mai precizat domnia sa.

 

Membrii juriului ce a acordat premiile în cadrul Concursului Miss si Mister 2014 au fost:

Prof. Lidia Moise – Preşedinte
Prof. Cătălina Ilaşcă  – Membru
Prof. Ramona Boată – Membru
Prof. Mihaela Ivan –  Membru
Dna Cosmina Boriceanu, Recruiter Medicover Romania – Membru
Elev Adrian Dragomirescu, reprezentant în CSE – membru

Câştigătorii premiilor:

Candidate Miss

 

NUME CANDIDAT

Premiul Obtinut

1.JUFA PAULA                             I G AMG

 

Miss asistent medical

2.ENE MARIA                              I A AMF

 

Locul al II-lea

3.PARASCHIV FLORENTINA           I M AMG

 

Miss eleganta

4.MIHALACHE MIHAELA                I G AMG

 

Miss originalitate

5. MOCANU NARCISA                  I L AMG

 

Premiul de popularitate

6. DOGARU DORINELA                I J AMG

 

Premiul special

7.STOICA VERONICA                  I J AMG

Locul al III-lea

 

 

Candidaţi Mister

 

NUME CANDIDAT

Premiul obtinut

1 BERBEC ALEXANDRU                       I F AMG 

Mister eleganta

2 STANCA ALIN                                I E AMG

Locul al III lea

3 DICU ROBERT                               I D AMG

Locul al II-lea

4 SARMACHE CATALIN                      I A AMF

Mister asistent medical

5 MOACA GEORGE                            I K AMG

Premiul de popularitate

6 MALOI VALENTIN                         I G AMG

Premiul special

7 VISAN ADRIAN                            I D AMG

Mister originalitate

   {gallery}2014/balulbobocilor/2{/gallery}

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 108

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes