Toți elevii școlii din anul II și III, calificarea asistent medical generalist, sunt invitați să participe la selecțiile pentru participare în proiectul Erasmus+ ”Professional training for a career in the European Healthcare System.

Anul acesta în prima etapă vor fi selectați câte 16 elevi din anul II şi 16 elevi din anul III de studiu (câte 8 din fiecare an pentru fiecare țară parteneră).

Proiectul Erasmus+2015-1-RO01-KA102-014460 „Professional training for a career in the European Healthcare System” se derulează în cadrul Programului Erasmus+, acțiunea cheie KA1, finanţat din fondurile Uniunii Europene prin ANPCDEFP, în perioada 2015-2017, cu doi parteneri din țări membre ale Uniunii Europene. Participanții pot opta pentru a efectua un stagiu practic pentru unul dintre modulele: Modulul 32: Ortopedie, traumatologie şi nursing specific, Modulul 48: Neurologie şi nursing în neurologie, Modulul 52: Gerontologie, geriatrie şi nursing specific.

Detalii complete despre etapele de înscriere și tematica pentru concurs pot fi consultate la: link, în pagina dedicată proiectului „Professional training for a career in the European Healthcare System.

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 146

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes