Competițiile școlare pentru anul școlar 2016-2017 au început în siguranță cu asistența echipei de prim-ajutor a Școlii Postliceale Sanitare ”Carol Davila”.

Echipa școlii. formata din prof. Cristina Costache, prof. Anca Mihai și elevul Alin Stanca din clasa III D, calificarea asistent medical generalist, a asigurat activitatea de acordare a primului ajutor pentru competitiile sportive școlare care au avut loc vineri, 21 octombrie, la Scoala Gimnaziala nr. 188, București. Elevii de gimnaziu, participanți la competiția de fotbal din cadrul Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar, au fost asistați și au beneficiat de îngrijiri pentru orice incidente minore care au apărut. Felicitări sportivilor!

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 186

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes