Vineri, 03.12.2021, ora 15.00, continuăm întâlnirile din ATELIERUL DE NURSING cu tema „Nu lăsăm pe nimeni în urmă – Echitate în îngrijiri paliative”, alături de invitata noastră, doamna Ludmila Postică, profesor la Centrul de excelență în Medicină și Farmacie „Raisa Pacalo” – Catedra de Nursing, formator național în Îngrijiri paliative, doctorand în Științele Educației, director executiv al Societății de Îngrijiri Paliative din Republica Moldova.

Nu uitați să concretizați informațiile reținute, emoțiile trăite, într-o prezentare / poster pe care să le faceți cunoscute atât colegilor în sesiunea de prezentare, cât și comunității, atunci când vor fi postate pe canalele de informare ale școlii.

Fiți vocea profesionistului care se pregătește continuu pentru a face Educație pentru Sănătate în orice moment al vieții sale personale și profesionale.

Accesați link-ul atașat și înscrieți-vă pentru a participa la întâlnirea online, pe platforma Zoom:

https://forms.gle/XR67TgJ71Ko22b3w9

Locurile sunt limitate și se vor ocupa în ordinea înscrierilor!

 

prof. Alice Ragazan – șef Catedra Nursing și Științe

prof. Mirela Avram – responsabil Învățământ clinic

 

 

prof. Raluca Brad

 

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 187

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes