„Consiliul de Administratie al Scolii Sanitare Postliceale Carol Davila intrunit in sedinta ordinara miercuri 26 mai 2010 a hotarat ca in Anul Scolar 2010-2011 fiecare elev sa primeasca gratuit la inceputul cursurilor un set de manuale pentru anul de studiu respectiv si o uniforma completa pentru stagiile de practica in spital sau in farmacie (pantalon, bluza, boneta si geanta, toate inscriptionate cu sigla Scolii). Cu toate ca reprezinta un efort financiar considerabil masura se impune pentru a asigura un nivel calitativ superior in desfasurarea procesului educativ.

Deasemenea membrii Consiliului au apreciat ca binevenita hotararea luata in martie a.c. de a oferi elevilor facilitatea sa plateasca taxa scolara si in trei rate.”

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 119

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes