Având în vedere informarea Grupului de Comunicare Strategică a Ministerului Afacerilor Interne din 8 martie 2020, ora 12.00, privind suspendarea stagiilor de practică în spitale, coroborat cu prevederile art. 3 din Hotărârea nr. 6 / 06.03.2020 a Ministerului Afacerilor Interne – Departamentul pentru Situații de Urgență și pentru a contribui activ la limitarea răspândirii virusului COVID – 19 în zona municipiului București, Consiliul de Administrație al Școlii Postliceale Sanitare „Carol Davila” din București, întrunit în regim de urgență, în data de 08.03.2020, hotărăște:

Suspendarea cursurilor și a stagiilor practice pentru toți elevii școlii până la data de 27 martie 2020.

Cursurile vor fi recuperate după un program ce va fi anunțat ulterior.

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 89

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes