Școala Postliceală Sanitară ”Carol Davila”, în parteneriat cu firma de recrutare A-Team Health Recruitment, anunță demararea cursurilor de pregătire pentru limba engleză, dedicate elevilor școlii din anul III, calificarea asistent medical generalist.

În acest sens, vă invităm la prima sesiune în care se va realiza evaluarea nivelului de cunoștințe de limba engleză și veți afla mai multe informații despre parteneriat. Agenda acestei sesiuni va avea loc:

– pentru elevii din programul de dimineață, joi, 11 februarie, ora 12:00, sala A1, sediul Viitorului;

– pentru elevii din programul de după-amiază, vineri, 12 februarie, ora 16:00, sala A1, sediul Viitorului.

Cererile de înscriere se depun în data de 10.02.2016 la prof. Larisa Costin sau prin e-mail pe adresa larisa.banica@scoalacdavila.ro.

A-Team Health Recruitment este o agenţie de recrutare cu biroul administrativ în Birmingham, care se ocupă de recrutarea forţei de muncă din domeniul medical pentru diferite lanţuri de clinici stomatologice, spitale şi aziluri din Marea Britanie și Irlanda.

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 148

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes