O echipă a școlii, formată din Director prof. Daniela Stoian, prof. Anca Mihai, prof. Alina Grecu și cele două eleve din anul II, respectiv III, Alexandra Prisăcariu și Codruța Tudor, vizitează în aceste zile Lady of Lourdes Hospital, în Irlanda, în cadrul parteneriatului cu A-Team HealthCare Recruitment. Parteneriatul cu A-Team ce a debutat prin cursuri de limba engleză pentru elevii școlii și prin cursuri de tip MasterClass, se dorește a fi un pion important în creșterea angajabilității absolvenților școlii în Irlanda și Marea Britanie atât prin implicarea în anii de studiu în cadrul școlii, cât și ulterior în adaptarea la locul de muncă al viitorilor absolvenți.

Echipa școlii a fost întâmpinată de Mr.Colm Kinch – Group HR Manager, Ms. Marina O’ Connor – Nurse Practice Development Coordinator, Lady of Lourdes Hosptial, Mr. Adrian Cleary –  Assistant Director of Nursing, Lady of Lourdes Hosptial, Dr. Myles Hackett – Head of Department of Nursing, Midwifery & Health Studies, Dundalk Institute of Technology, Dr. Kathleen Rooney – Lecturer, International Coordinator, Dundalk Institute of Technology, Ms. Maureen Kennedy-CNM3, Lady of Lourdes Hospital,   Noeleen Fitzgerald – Recruitment Officer,  Lady of Lourdes Hospital, Anita Foley – Recruitment, Lady of Lourdes Hospital, Ms. Siobhan Cronin-Nurse & Midwifery Workforce Planning, Lady of Lourdes Hospital, Ms. Melania Ioan – Staff Nurse, Emergency Department, Lady of Lourdes Hospital,  Dr. Doiminic O Brannagain – LM Clinical Director.

În data de 21 aprilie 2016, echipa școlii a vizitat Dundalk Instutite of Technology și  Lady of Lourdes Hospital din orașul Drogheda, Irlanda.

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 159

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes