olimpiada 1Echipa care a reprezentat şcoala noastră la concursul „Sănătatea ta contează petru noi” organizat de Şcoala Postliceală Sanitară de Stat Slatina a adus acasă două premii şi o menţiune.

Însiţite de doamna prof. Ruxandra Spătaru, cele 3 eleve ale şcolii noastre participante la concurs au reprezentat şcoala noastră la secţiunile AMG şi BFKT. Suntem mândri  că la secţiunea de Asistenţi Medicali Generalişti premiul I a fost revendicat de eleva noastră, Issabelle Tomescu,  Anul II D AMG. Pânzaru Ionica, elevă în Anul II I AMG a cîştigat menţiune, la aceeaşi calificare,iar la secţiunea Balneofiziokinetoterapie şi Recuperare  eleva noastră Ilie(Vântu) Mariana, Anul II A BFKT, a obţinut Premiul II.

Concursul „Sănătatea ta contează petru noi” desfăşurat la nivel naţional, a angrenat circa 200 de elevi şi 50 de profesori de la şcoli de profil din ţară. Scopul acestui poriect a fost acela de a-i conduce pe elevi spre atingerea unor performanţe şcolare în domeniul sanitar, care să-i ajute într-o viitoare carieră medicală.

Şcoala Postliceală Sanitară “Carol Davila” din Bucureşti a fost partener în cadrul organizării acestui concurs alături de:

                 1. Inspectoratul Şcolar Judeţean Olt
                 2. Primăria-Slatina. Jud.Olt
                 3. Prefectura- Slatina. Jud.Olt
                 4. Crucea Roşie Olt

                 5. Şcoala Postliceala Sanitara „Carol Davila”- Slatina. Jud.Olt
                 6. Şcoala Postliceala Sanitara „Christiana”- Slatina. Jud.Olt
                 7.  Şcoala Postliceala Sanitara Fundeni Bucureşti
                 8. Şcoala Postliceala Sanitara „Carol Davila” Piteşti-Argeş
                 9. Şcoala Postliceala Sanitara „Christiana”-Craiova-Dolj
                10. Spitalul Judeţean de Urgenţă Slatina- Olt

                11. U.M.F.Craiova- Facultatea de Moaşe şi Asistenţă Medocală
                12. Univ.Piteşti-Facultatea de Ştiinţe

 

Multumim Şcolii Postliceale Sanitare de Stat din Slatina pentru invitaţia de a participa la prima ediţie a Concursului Interjudeţean „Sănătatea ta contează pentru noi”, Jud. Olt si ii felicitam pentru organizare. 

 

Link aici

 

 

      olimpiada 3olimpiada 2

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 665

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes