Școala noastră a organizat luni, 28 noiembrie 2016, în parteneriat cu Institutul de Hematologie şi Centrul de Transfuzie Sanguină Bucureşti, o nouă acțiune de donare de sânge.

Elevii au avut multe emoții, însă entuziasmul și mai ales dorința de a ajuta pe cei care au nevoie de un strop de viață, au fost reperele care i-a îndemnat să facă acest gest prețios: donarea de sânge.

Mulți dintre elevii din anul I afirmă faptul că doresc să-și ajute semenii și de aceea au devenit elevii școlii noastre. Participarea la această acțiune este o dovadă în acest sens. Donarea de sânge înseamnă dăruirea unei noi şanse la viaţă.

Acțiunea a fost coordonată de către domnul prof. Viorel Presler.

Mulțumim tuturor donatorilor pentru gestul lor nobil!

prof. Raluca Brad

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 140

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes