În perioada 11 – 20 iulie se desfășoară examenele de certificare pentru calificările Asistent Medical de Farmacie și Asistent Medical de Balneofiziokinetoterapie și recuperare. Luni și marți – 11 și 12 iulie – au avut loc probele practice. Astăzi s-a desfășurat proba scrisă pentru ambele calificări, iar luni și marți – 18 și 19 iulie – va avea loc susținerea lucrărilor. Pe 20 iulie vom aștepta cu emoție rezultatele. Certificatul obținut este elibigil internațional.

Le urăm succes tuturor absolvenților noștri!

Printre examene vă invităm să ne amintim emoțiile de la ceremonia de absolvire – alături de colegi, de profesorii și reprezentanții Școlii Postliceale Sanitare ”Carol Davila”. Festivitatea din data de 28 iunie s-a încheiat cu rostirea legământului asistentului medical.

Au fost momente frumoase, încărcate de emoție pentru absolvenții școlii, pentru premianții școlii și pentru toți cei care au participat la festivitate. Invităm toți absolvenții să se înscrie în Clubul Absolvenților.

Detalii la: https://scoalacdavila.ro/clubul-absolventilor

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 297

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes