În săptămâna 16 – 20 decembrie s-a desfășurat competiția claselor de la calificarea balneofiziokinetoterapie și recuperare, cu tema „A CHRISTMAS CAROL”. Acțiunea și-a propus să promoveze creativitatea elevilor, colaborarea, spiritul de echipă și, nu în ultimul rând, nevoia de frumos, de a exprima și materializa latura artistică.

În prag de sărbători, nu puteam alege decât tema Sărbătorii Crăciunului, perioada din an când toți redevenim copii. Iar elevii școlii noastre, de la calificarea BFKT, alături de profesorii lor, au participat cu entuziasm, realizând aranjamente – creații ce dovedesc un real talent.

Acțiunea s-a finalizat cu o serbare de Crăciun, unde s-au acordat și premii. Dar, câștigători am fost toți, căci bunătatea, bucuria și comuniunea de care am avut parte nu au preț!

 

prof. Gelu Costache

șef Catedra Balneofiziokinetoterapie și Recuperare

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Afișări articol: 126

Spune si altora despre asta, alege platforma!

Unica școală din România membră European Nuring Module din 1999

Ghidul Școlii – 2022

Portalul Mobilitatii Europene

Alte știri de interes