Dorința ta este să fii alături de cei aflați în suferință? Simți că vocația ta este să devii asistent medical în țară sau în străinătate? Iubești să faci bine celor din jurul tău? Este nevoie de tine! Hai alături de noi!

Până la 30 aprilie 2024 beneficiezi de reduceri la plata taxei școlare – integral sau în 4 /6 rate și la plata taxei de preînscriere / înscriere!

ALEGE O CALIFICARE PROFESIONALĂ POTRIVITĂ PENTRU TINE!
• ASISTENT MEDICAL GENERALIST
180 locuri:
– 90 locuri dimineaţa;
– 90 locuri după-amiază.
Certificatul de Calificare Profesională Nivel 5, obținut la finalizarea studiilor, este recunoscut internațional.

ASIGURĂ-ŢI VIITORUL ACUM!
PREÎNSCRIERE PENTRU LICEENI

Elevii de liceu, clasele terminale (a XII –a zi / a XIII –a seral sau frecvenţă redusă), care doresc să urmeze cursurile şcolii noastre, pot opta pentru preînscriere înainte de absolvirea liceului. Dosarul va fi completat ulterior cu documentele doveditoare ale absolvirii liceului.

ALEGE DIN TIMP!
AVANTAJUL este că vei avea posibilitatea de a a-ți asigura deja locul! În plus, beneficiezi de perioada de REDUCERE la plata taxei școlare!

URMEAZĂ-ŢI VOCAŢIA!
Dacă ai chemare pentru a lucra cu oamenii în domeniul medical şi a face bine semenilor tăi, ŞCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ „CAROL DAVILA” din București îţi oferă cea mai bună opţiune pentru a-ţi urma vocaţia!
Te poți înscrie cu sau fără BACALAUREAT, conform Legii învățământului preuniversitar nr. 198/2023, art. 58 alin. 14.
Lucrăm împreună şi în timpul celor trei ani de şcolarizare noi te vom ajuta să promovezi și acest examen printr-un program de MEDITAȚII GRATUITE!

TE AȘTEPTĂM ALĂTURI DE NOI!
Vei beneficia de:
TRADIȚIE DE PESTE 30 DE ANI – PRIMA școală postliceală sanitară din România
CALITATE recunoscută prin ACREDITAREA de către Ministerul Educaţiei
PERFORMANȚĂ – stagiile de practică se desfășoară în cunoscute unități sanitare
din sistemul de stat / privat
EXPERIENȚĂ – prin PROIECTELE INTERNAȚIONALE derulate, elevii școlii
au oportunitatea de a efectua stagii practice în spitale și clinici din toată Europa, de a
participa la prezentări, conferințe și schimburi de experiență cu școli și universități de
renume din domeniul medical.
Suntem singura şcoală din Bucureşti membră a Modulului European de Nursing (încă din
anul 1999). De asemenea, prin Acreditarea Erasmus+, pentru perioada 2022 – 2027, 175 de elevi de la toate calificările profesionale vor beneficia de stagii de practică în spitale din țările europene.
TRANSPARENȚĂ Taxa școlară acoperă TOATE cheltuielile de școlarizare.
BONUS: UNIFORMĂ GRATUIT
ACCESIBILITATE – Sediile școlii se află în zone cu acces la diverse mijloace de transport.
Poți opta pentru:
cursuri de dimineață – între orele 8.00 – 14.00
cursuri după-amiază – între orele 15.00 – 21.00

În plus, vei obține:
BURSE OFERITE DE CĂTRE PARTENERII EDUCAȚIONALI, BURSE DE STUDIU, CONSILIERE PENTRU ANGAJARE ȘI LOCURI DE MUNCĂ, imediat după finalizarea studiilor, prin intermediul programelor şi parteneriatelor derulate.
Ai descoperit că ai aptitudini pentru profesia de asistent medical generalist și dorești să obții o calificare în acest domeniu?
Acum a sosit momentul în care trebuie să hotărăști calea pe care vei merge mai departe.
Pentru mai multe informații accesează secțiunea Admitere.

INVESTIM ÎN EDUCAȚIE ȘI SĂNĂTATE
VINO SĂ TE FORMEZI PENTRU PROFESIA DE ASISTENT MEDICAL GENERALIST!

ȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ „CAROL DAVILA” BUCUREȘTI
Str. Agricultori 35, 37-39, sector 2, București – tel / fax: +4021.610.70.68; contact@scoalacdavila.ro