Scoala Postliceala Sanitara Carol Davila - ÎNSCRIERE - PENTRU ABSOLVENȚII DE LICEU

Admiterea 2020 - Înscriere pentru absolvenții de liceu

ÎNSCRIERE PENTRU ABSOLVENȚII DE LICEU

ŞTIAȚI CĂ

VĂ PUTEȚI ÎNSCRIE ACUM ÎN ANUL ŞCOLAR 2020 - 2021?

GRĂBIȚI-VĂ PENTRU A VĂ REZERVA LOCUL  LA CEA MAI CĂUTATĂ ŞCOALĂ POSTLICEALĂ SANITARĂ DIN BUCUREŞTI!

VEȚI BENEFICIA DE OFERTELE NOASTRE SPECIALE!

URMAŢI-VĂ VOCAŢIA!

Dacă aveți chemare pentru a lucra cu oamenii în domeniul medical şi a face bine semenilor dumneavoastră, ŞCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ „CAROL DAVILA” din București vă oferă cea mai bună opţiune pentru a vă urma vocaţia şi a vă pregăti la cel mai înalt nivel!

Aveți oportunitatea de a urma:

- Programe de pregătire conforme unui curriculum european

- Stagii de practică în cele mai bune spitale şi clinici de stat și private, centre de recuperare şi lanţuri de farmacii din Bucureşti

Puteți accesa:

- Burse de Excelenţă

- Burse de studiu internaţionale

- Stagii de pregătire clinică în străinătate prin programe şi proiecte europene ( European Nursing Module, Erasmus + )

Suntem singura şcoală din Bucureşti membră a Modulului European de Nursing (încă din anul 1999), în cadrul căruia organizăm schimburi de experienţă împreună cu peste 30 de şcoli de nursing din Europa.

- La absolvire, şcoala vă oferă sprijinul pentru angajare atât în ţară, cât şi în străinătate, prin intermediul programelor şi parteneriatelor derulate.

CU SAU FĂRĂ BAC?

Vă puteți înscrie în învăţământul postliceal cu sau fără BACALAUREAT, conform Legii nr. 1/2011, Art 44 (9).

OPORTUNITATE:MEDITAȚII GRATUITE PENTRU BACALAUREAT

Înscrieți-vă acum pentru a vă rezerva locul la şcoală şi vă oferim săptămânal meditaţii gratuite pentru materiile alese la BAC. Lucrăm împreună şi în timpul celor trei ani de şcolarizare noi vă vom ajuta să promovați acest examen! Vă vom oferi GRATUIT un program de MEDITAŢII PENTRU BACALAUREAT, susţinut de cei mai buni profesori din școala noastră! Astfel, printr-un efort comun, va fi mult mai ușor să obțineți diploma de BAC, iar perspectivele dumneavoastră de angajare la finalizarea şcolii vor fi mai mari.

Urmați o carieră sigură și foarte căutată în întreaga Europă!

Veniți să vă formați pentru profesia de Asistent Medical!

PAŞII PE CARE ÎI AVEȚI DE URMAT PENTRU A VĂ ÎNSCRIE:

1. Depuneți dosarul de înscriere la secretariatul şcolii şi achitaţi taxa de înscriere – 275 RON

Dosarul trebuie să conţină următoarele documente:

1. Fişa de înscriere pentru admitere – va fi completată la depunerea dosarului şi va fi avizată de comisia de admitere;
  2. Certificatul de absolvire a liceului (original și copie) / Diploma de Bacalaureat (original și copie) sau   adeverinţa de absolvire a liceului pentru absolvenţii promoţiei 2020 (12 clase sau 13 clase) (original);
  3. Foaia matricolă clasele IX – XII / XIII (copie legalizată);
  4. Documentul de identitate (original şi copie);
  5. Certificatul de naştere (original şi copie);
  6. Certificatul de căsătorie (original şi copie), în cazul persoanelor care şi-au schimbat numele în urma căsătoriei;
  7. Adeverinţa medicală de la medicul de familie, din care să reiasă că este sănătos clinic și apt pentru calificarea profesională la care solicită înscrierea și nu este în evidență cu boli psihice (original);
  8. Chitanţa pentru plata taxei de înscriere (original şi copie) – 275 RON;
  9. Chitanţa pentru plata taxei de şcolarizare, integral sau prima rată (original şi copie) – în ziua în care este declarat „Admis”;
  10. Scrisoarea de intenţie în care să motiveze alegerea profesiei şi a calificării, scrisă de mână.
  11. Avizul de principiu pentru candidaţii străini;
  12. Un dosar plic de carton.

Documentele de la punctele 2, 4, 5, 6, 8 și 9 vor fi prezentate în original şi în copie pentru certificare „conform cu originalul” de către un membru al comisiei de admitere.

Pentru respectarea prevederilor în vigoare privind regimul actelor de studii în România toţi candidaţii, inclusiv candidatele căsătorite, vor fi înscrişi cu numele din certificatul de naştere.

2. Susţineți interviul vocaţional

3. Achitați TAXA DE ŞCOLARIZARE, integral sau prima rată, dacă ați fost declarat ADMIS şi semnați contractul de şcolarizare, imediat după susținerea interviului vocațional.

• PÂNĂ LA 29 MAI 2020 – REDUCERE DE 500 RON:

LA PLATA INTEGRALĂ, TAXA ANUALĂ DE  ŞCOLARIZARE ESTE DE 4800 RON

- PENTRU PLATA ÎN RATE, SUMA DE 500 RON SE SCADE DIN ULTIMA RATĂ

• ȊN PERIOADA 1 IUNIE – 17 IULIE 2020: REDUCERE DE 200 RON:

LA PLATA INTEGRALĂ, TAXA ANUALĂ DE ŞCOLARIZARE ESTE 5100 RON

PENTRU PLATA ÎN RATE SUMA DE 200 RON SE SCADE DIN ULTIMA RATĂ

• ȊN PERIOADA 20 IULIE – 10 SEPTEMBRIE 2020:

- LA PLATA INTEGRALĂ, TAXA ANUALĂ DE ŞCOLARIZARE ESTE DE 5300 RON

• CANDIDAȚII CARE SE PREȊNSCRIU / ȊNSCRIU PÂNĂ LA 29 MAI 2020 ŞI ACHITĂ PRIMA RATĂ DE 1700 RON (PENTRU PLATA ȊN 4 RATE) SAU PRIMA RATĂ DE 1100 RON (PENTRU PLATA ȊN 6 RATE) VOR AVEA POSIBILITATEA SĂ ACHITE DIFERENȚA PÂNĂ LA 4800 RON (TAXA ANUALĂ INTEGRALĂ) ȊN CAZUL ȊN CARE VOR REUŞI SĂ OBȚINĂ CREDITUL EDUCAȚIONAL „INVESTEŞTE ȊN TINE” DE LA CECBANK ȊN PERIOADA 1-30 SEPTEMBRIE 2020.

ÎN CAMPUSUL DIN STR. VIITORULUI, ȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ „CAROL DAVILA” DEȚINE UN BANCOMAT GARANTI BANK CARE PERMITE NU NUMAI EXTRAGEREA, DAR ȘI DEPUNEREA DE NUMERAR PENTRU EFECTUAREA PLĂȚILOR.

FOARTE IMPORTANT!

ATUNCI CÂND EFECTUAȚI PLATA UNEI TAXE, MENȚIONAȚI MAI ÎNTÂI CNP-UL, APOI NUMELE ȘI PRENUMELE CANDIDATULUI / ELEVULUI, ȘI ÎN CAZUL ÎN CARE PLATA ESTE EFECTUATĂ DE O ALTĂ PERSOANĂ (PĂRINȚI, SOȚ / SOȚIE ETC. ).

formular absolventiliceu

Citit 1799 ori Ultima modificare Duminică, 15 Martie 2020 18:55