Scoala Postliceala Sanitara Carol Davila - Admitere 2020 - Beneficii

Admitere 2020 - Beneficii

ADMITERE 2020 – 2021

BENEFICII

• ŞCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ „CAROL DAVILA” DIN BUCUREȘTI ORGANIZEAZĂ CURSURI DE CALIFICARE PROFESIONALĂ PENTRU:

-  ASISTENT MEDICAL GENERALIST

-  ASISTENT MEDICAL DE FARMACIE

-  ASISTENT MEDICAL DE BALNEOFIZIOKINETOTERAPIE ŞI RECUPERARE

CU O DURATĂ DE 3 ANI, RECUNOSCUTE LA NIVEL INTERNAȚIONAL.

• CERTIFICATUL DE CALIFICARE PROFESIONALĂ NIVEL 5, obținut la finalizarea studiilor, este ELIGIBIL INTERNAȚIONAL.
  • CALITATEA EDUCAȚIEI în Școala Postliceală Sanitară „Carol Davila” din București este certificată prin:

-  TRADIȚIA DE 30 DE ANI ÎN ÎNVĂȚĂMÂNTUL POSTLICEAL SANITAR

-  ACREDITAREAde către Ministerul Educaţiei Naționale prin O.M.E.C.T.S. nr. 3391 / 29.02.2012 și O.M.E.N.C.S. nr. 4422 / 04.07.2016 pentru cele TOATE cele 3 calificări profesionale

-  ADMITEREA organizată pe baza criteriilor generale de admitere în învăţământul postliceal, aprobate prin O.M.E.C.T.S. nr. 5346 / 2011.

-  COMPETENȚAcadrelor didactice care activează atât în cadrul școlii, cât și în unități sanitare.

-  STAGII DE PRACTICĂdesfășurate în cele mai cunoscute unități sanitare din sistemul de stat sau privat, care asigură dobândirea competențelor specifice, în medii diverse și la standarde înalte: spitale, clinici, farmacii sau centre de balneofiziokinetoterapie și recuperare.

-  PROIECTE INTERNAȚIONALE– elevii școlii au oportunitatea de a efectua stagii practice în spitale și clinici din străinătate prin schimburile de experiență și proiectele europene derulate pe toată durata studiilor; de asemenea, pot accesa burse de pregătire profesională prin MODULUL EUROPEAN DE NURSING

( European Nursing Module ).

Suntem singura şcoală din Bucureşti membră a Modulului European de Nursing

(încă din anul 1999), în cadrul căruia organizăm schimburi de experienţă împreună

cu peste 30 de şcoli de nursing din Europa.

• FINANȚARE ȘI REDUCERI DE TAXE - Pentru susținerea financiară a cursanților, școala vă poate asigura suport prin plata taxei în rate - există mai multe opțiuni de rate.

IMPORTANT!

Taxa școlară acoperă TOATE cheltuielile de școlarizare: cursuri teoretice, lecţii practice în sala de demonstraţie şi în laboratoare, stagii de practică în spitale, farmacii şi centre de recuperare conform calificării profesionale.

NU EXISTĂ TAXE ASCUNSE!

BONUS:

• UNIFORMĂ, GEANTĂ ŞI RECHIZITE – GRATUIT – acestea sunt incluse în cuantumul taxei de şcolarizare, în fiecare an de studiu

În plus, ai acces la:

• BURSE OFERITE DE CĂTRE PARTENERII EDUCAȚIONALI ( unități sanitare din țară și din străinătate, firme de recrutare pentru asistenții medicali etc. )
  • BURSE DE STUDIU
  • CONSILIERE PENTRU ANGAJARE ȘI LOCURI DE MUNCĂ ÎN ȚARĂ ȘI ÎN EUROPA, imediat după finalizarea studiilor, prin intermediul programelor şi parteneriatelor derulate.

Profesia de asistent medical îți asigură un loc de muncă sigur în Europa, cu salarii care încep de la 2.000 euro / lună. Astfel, taxele de școlarizare pentru cei 3 ani de studiu se recuperează foarte repede. Pentru elevii care aleg să lucreze în țară situația este foarte bună deoarece salariile asistenților medicali au crescut considerabil în ultimii ani.

• PROGRAMUL FLEXIBIL DE STUDIU – În funcție de programul lor zilnic, elevii școlii au posibilitatea de a opta pentru:

-  cursuri de dimineață - între orele 8.00 – 14.00

-  cursuri după-amiază - între orele 15.00 – 21.00

• MEDITAȚII GRATUITE PENTRU BACALAUREAT- Școala Postliceală Sanitară „Carol Davila” din București vine în sprijinul elevilor pentru promovarea examenului de Bacalaureat cu meditații gratuite
  • ACCES LA BIBLIOTECA ŞCOLII

Citit 155 ori Ultima modificare Sâmbătă, 07 Martie 2020 22:53