Scoala Postliceala Sanitara Carol Davila - Admiterea 2018 - Preînscriere pentru elevii de liceu

Admiterea 2018 - Preînscriere pentru elevii de liceu

SUNTEȚI ÎN CLASA A XII-A ( A XIII-A seral sau frecvență redusă ) ŞI VĂ PREOCUPĂ VIITORUL  DUMNEAVOASTRĂ?

ALEGEȚI O OPŢIUNE SERIOASĂ PENTRU VIITORUL DUMNEAVOASTRĂ PROFESIONAL!

ŞTIAȚI CĂ

VĂ PUTEȚI PREÎNSCRIE ACUM  ÎN ANUL ŞCOLAR 2018-2019 CHIAR DACĂ NU SUNTEȚI ABSOLVENȚI?

GRĂBIȚI-VĂ PENTRU A VĂ REZERVA LOCUL  LA CEA MAI CĂUTATĂ ŞCOALĂ POSTLICEALĂ SANITARĂ DIN BUCUREŞTI!

VEȚI BENEFICIA DE OFERTELE NOASTRE SPECIALE!

URMAŢI-VĂ VOCAŢIA!

Dacă aveți chemare pentru a lucra cu oamenii în domeniul medical şi a face bine semenilor dumneavoastră, ŞCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ „CAROL DAVILA” vă oferă cea mai bună opţiune pentru a vă urma vocaţia şi a văpregăti la cel mai înalt nivel!

Aveți oportunitatea de a urma:

-  Programe de pregătire conforme unui curriculum european

- Stagii de practică în cele mai bune spitale şi clinici de stat și private, centre de recuperare şi lanţuri de farmacii din Bucureşti

Puteți accesa:

- Burse de Excelenţă

- Burse de studiu internaţional

- Stagii de pregătire clinică în străinătate prin programe şi proiecte europene ( European Nursing Module, Erasmus + )

Suntem singura şcoală din Bucureşti membră a Modulului European de Nursing (încă din anul 1999), în cadrul căruia organizăm schimburi de experienţă împreună cu peste 30 de şcoli de nursing din Europa.

- La absolvire, şcoala vă oferă sprijinul pentru angajare atât în ţară, cât şi în străinătate, prin intermediul programelor şi parteneriatelor derulate.

PAŞII PE CARE ÎI AVEȚI DE URMAT PENTRU A VĂ PREÎNSCRIE:

1. Depuneți dosarul de preînscriere la secretariatul şcolii şi achitaţi taxa de preînscriere – 200 RON

Dosarul plic trebuie să conţină următoarele documente:

1. Fişa de preînscriere pentru admitere – va fi completată la depunerea dosarului şi va fi avizată de comisia de admitere;
  2. Document de identitate (original şi copie);
  3. Certificat de naştere (original şi copie);
  4. Certificat de căsătorie (original şi copie), în cazul persoanelor care şi-au schimbat numele în urma căsătoriei;
  5. Adeverinţă medicală din care să reiasă că este  „apt clinic şi psihic” pentru calificarea profesională la care solicită înscrierea ( original);
  6. Chitanţa pentru plata taxei de înscriere (original şi copie);
  7. Chitanţa pentru plata taxei de şcolarizare, integral sau prima rată (original şi copie), după ce este declarat „Admis”;
  8. Scrisoare de intenţie în care să motiveze alegerea profesiei şi a calificării, scrisă de mână.

Dosarul va fi completat ulterior cu actele doveditoare ale absolvirii liceului.

Pentru respectarea prevederilor în vigoare privind regimul actelor de studii în România toţi candidaţii, inclusiv candidatele căsătorite, vor fi înscrişi cu numele din certificatul de  naştere.

2. Susţineți interviul vocaţional

3. Semnați un precontract pentru rezervarea locului,dacă în urma interviului vocaţional obţineți rezultatul ADMIS şi plătiți o taxă în valoare de:

- 3.560 RON, respectiv taxa de şcolarizare integrală

- sau 1.200 RON, respectiv prima rată din cele 4 rate ale taxei de şcolarizare

- sau 900 RON, respectiv prima rată din cele 6 rate ale taxei de şcolarizare

în ziua în care susțineți interviul.

4. Depuneți la dosarul de preînscriere Adeverinţa (original) în termen de 7 zile după absolvirea liceului, pentru validarea locului rezervat.

5. Semnați contractul de şcolarizare

Statutul de elev al şcolii îl veți obţine numai după completarea cu documentele de absolvire a dosarului de preînscriere şi semnarea contractului de şcolarizare.

bonus burst1

• ȊN PERIOADA 16.04 – 25.05.2018:

-  reducere de 400 RON la taxa integrală:

• taxa anuală de şcolarizare este  3.560 RON

-  reducere de 400 RON la plata în rate:

• reducere de 400 RON la ultima rată:

-          pentru sistemul de 4 rate, rata IV este 690 RON

-          pentru sistemul de 6 rate, rata VI este 120 RON

• ȊN PERIOADA 28.05 – 31.08.2018:

-  reducere de  200 RON la taxa integrală:

• taxa anuală de şcolarizare este  3.760 RON

OPORTUNITATE:MEDITAȚII GRATUITE PENTRU BACALAUREAT

Vara e aproape și aveți multe emoții din cauza BAC-ului? Chiar dacă nu vă simțiți bine pregătiți, vă recomandăm să nu îl evitați. Imediat după preînscriere vă oferim săptămânal MEDITAȚII GRATUITE pentru materiile alese la BAC. Dacă nu îl veți lua acum, lucrăm împreună (continuăm meditațiile tot gratuit) și în timpul celor trei ani de școlarizare vă vom ajuta să promovați acest examen!

Prin școlarizarea pentru formarea în profesia de asistent medical, aveți șansa să promovați Bac-ul în următorii 3 ani!

BAC-ul nu este necesar nici la înscriere, nici la absolvire, nici la angajare, dar noi susţinem că este bine să îl aveți!

Citit 4297 ori Ultima modificare Joi, 12 Aprilie 2018 22:00
(1 Vot)